kalendarzzulawski.pl

Żuławy Wiślane – skarb północnej Polski

Gdańsk – idealne miejsce na wakacje nad morzem w Polsce

Odwiedź Gdańsk

Planując wakacje nad morzem w Polsce, dość trudno zdecydować się na ich jeden określony kierunek. Niemalże wszystkie okolice Bałtyku są przepiękne, tak więc każdą miejscowość warto by było odwiedzić z różnych powodów. A jednak wielu turystów wciąż kieruje swoje kroki w stronę Gdańska. Jest to bez wątpienia jedna z popularniejszych polskich nadmorskich miejscowości. To część Trójmiasta, które wypadałoby zwiedzić przynajmniej raz w swoim życiu.

Gdańsk: co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Stolica województwa pomorskiego

Gdańsk jest zresztą stolicą swojego województwa, czyli województwa pomorskiego. A to oznacza, że jest to bardzo ważne polskie miasto, które ma turystom wiele do zaoferowania. W Gdańsku po prostu nie można się nudzić. Jest to dość stare polskie miasto, które liczy sobie ponad tysiąc lat, dzięki czemu pozwala ono turystom na zapoznanie się z częścią historii całego kraju. W Gdańsku nie brakuje fantastycznych zabytków. Aby poznać historię i dzieje tego miasta, wystarczy udać się do Głównego Miasta i tam ruszyć w stronę Drogi Królewskiej, wokół której każdy natknie się na olbrzymią ilość starych budowli, kamienic i innych zabytkowych obiektów.

Wydarzenia kulturalne

Zwiedzanie nie jest jednak atrakcyjną rozrywką dla każdego. Z tego względu w Gdańsku regularnie organizowane są rozmaite wydarzenia kulturalne i typowo rozrywkowe. Zdecydowanie urozmaicają one wakacje nad morzem. Nie trzeba z nich korzystać codziennie, ale można to zrobić chociażby wtedy, gdy pogoda przestanie dopisywać i nie pozwoli wylegiwać się na plaży. Plaże w Gdańsku też są jednak przepiękne. Miasto to posiada liczne strefy wyznaczone dla turystów, w których mogą oni do woli godzinami odpoczywać. A to wciąż nie wszystko. W Gdańsku występuje aż pięć rezerwatów przyrody, które szczególnie mocno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom natury. Warto też pospacerować po okolicznych parkach czy nawet zwykłych lasach. To właśnie ten stał kontakt z naturą sprawia, że wakacje nad morzem w Polsce są po prostu wspaniałe.