kalendarzzulawski.pl

Żuławy Wiślane – skarb północnej Polski

Gdynia: co warto zobaczyć w tym mieście?

Niezapomniany urlop

Kto chce spędzić niezapomniany urlop nad polskim morzem, ten z pewnością doceni potencjał Gdyni. To ciekawe miasto, które może się okazać ciekawym celem wycieczki i dla miłośników historii, i dla tych, którzy chcą spędzić wolny czas w otoczeniu pięknych budowli. Co warto zobaczyć w Gdyni? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Wisła: u źródeł Królowej Polskich Rzek

Gdynia to wyjątkowy skrawek Trójmiasta, który ma swą specyfikę. Nie znajdziemy tu tak dobrych warunków dla plażowania, jak w Sopocie, nie znajdziemy tu również tak wielu zabytków, jak w Gdańsku. Mimo to w mieście tym każdy z nas będzie mógł spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. W tym portowym mieście, dynamicznie rozwijającym się od lat 20-tych XX wieku, każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Gdzie warto się wybrać?

Spacer

Zwiedzanie Gdyni nie może się obejść bez spaceru po słynnym Skwerze Kościuszki oraz po Molo Południowym. To właśnie tu skupiły się najważniejsze atrakcje miasta, tu również koncentruje się ruch turystyczny. Skwer Kościuszki przyciąga ciekawą zabudową oraz licznymi lokalami gastronomicznymi, z kolei Molo Południowe to piękne widoki na gdyński port, Morze Bałtyckie oraz pływające po nim statki. Tu czekają również ciekawe zabytki związane z morzem: Dar Pomorza oraz ORP Błyskawica. Są to nie tylko ważne jednostki, ale i wyjątkowe placówki muzealne, którym z pewnością warto poświęcić więcej uwagi. Inną atrakcją jest tu Akwarium Gdyńskie, do którego również warto zajrzeć – szczególnie w chwili, gdy chce się poszerzyć swą wiedzę na temat Bałtyku i jego przyrody. Ciekawym doświadczeniem może się też okazać spacer po Bulwarze Nadmorskim oraz wizyta na szczycie Kamiennej Góry. Jest ona rewelacyjnym punktem widokowym, a podziwiana stąd Gdynia na każdym z nas może zrobić ogromne wrażenie. Kusi też Orłowo, znane z pięknej plaży, klifów oraz drewnianego molo, po którym bardzo chętnie spacerują goście z całej Polski. Takie atrakcje sprawiają, że Gdynia cieszy się sporym zainteresowaniem turystów, a czas spędzony w tej części Trójmiasta dla nikogo nie będzie czasem straconym.