kalendarzzulawski.pl

Żuławy Wiślane – skarb północnej Polski

Gdańsk: co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Piękne polskie morze

Jest jednym z najpiękniejszych miast nad polskim morzem, a wycieczki po jego terenie mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą. Gdańsk zachwyca, a czekające tu atrakcje sprawiają, iż każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie spacerów po tym mieście? Oto kilka propozycji dla tych, którzy zamierzają wybrać się do Gdańska w najbliższym czasie.

Gdańsk – idealne miejsce na wakacje nad morzem w Polsce

Zwiedzanie Gdańska warto rozpocząć od spaceru po Starym Mieście, na terenie którego czeka na gości wiele cennych perełek dawnej architektury. W gronie tych najważniejszych znajduje się potężna bazylika Mariacka, której wieża zajmuje bardzo ważne miejsce w panoramie Gdańska. Inną świątynią, której w trakcie wycieczki po tej części kraju warto poświęcić swój czas, jest kościół św. Brygidy, znany jako miejsce spotkać działaczy „Solidarności” w 1980 roku. Nie lada gratką dla każdego z nas będzie też spacer po ulicy Długiej, przy której znajdują się tak ważne obiekty, jak Dwór Artusa oraz fontanna Neptuna. Przy ulicy tej nie brak również okazałych bram miejskich, z którymi często kojarzony jest Gdańsk, oraz pięknych kamienic, które swoimi elewacjami robią ogromne wrażenie nawet na tych najbardziej wymagających turystach. Zachwyca też gdański Żuraw, będący ciekawą pamiątką z czasów średniowiecza oraz zabytkiem techniki o ogromnej wartości. Pięknie prezentuje się też Ratusz Głównego Miasta, w którym czeka ciekawa wystawa.

Śladami historii

A co z miłośnikami historii XX wieku? Dla nich obowiązkowymi punktami w programie wycieczki po Gdańsku są takie obiekty, jak Muzeum II Wojny Światowej, Westerplatte oraz Europejskie Centrum Solidarności. Wszystkie te atrakcje sprawiają, iż wizyta na terenie Gdańska staje się wspaniałą przygodą, a czas spędzony w tej części Trójmiasta dla nikogo nie będzie czasem straconym.